Diş Çürüklerinin Önlenmesinde Fluorid ile Uygulamaları

Diş Çürükleri İçin Günümüzde diş hekimliğinde ve diğer tıp bilimlerinde koruyucu hekimlik önem kazanmıştır.
Diş hekimliğinde de koruyucu hekimlik denilince akla dişlerin çürümesini önlemek gelir. Dişleri çürüğe karşı dirençli bir hale getirmek için kullandığımız madde FLUORİD dir.

Fluorid dişlerin çürümesini önleyen, dişlerin yapısını kuvvetlendiren bir elementtir. Fluorid diş macunlarının içinde bulunduğu gibi bazı besin maddelerinde de bulunur. Fakat çocuklar çoğu zaman dişlerini fırçalamayı ihmal ederler ve dişlerinin çürüklere karşı direnç kazanabilmesi için yeterli fluorid'i almamış olurlar. Bu durumu bertaraf edebilmek için profesyonel fluorid uygulamaları yapılmaktadır.
Profesyonel fluorid tatbiki sadece diş hekimleri tarafından uygulanabilen bir yöntemdir. Fluorid uygulaması özellikle dişleri çürümeye meyilli çocuklarda uygulanır. Bu sayede yeterli miktarda fluorid dişlerin üzerine depolanır ve dişlerin yapısı güçlendirilerek çürüğe karşı dirençli hale getirilir. Fluorid uygulaması her 6 ayda bir yapılırsa ancak etkili olabilir. Bunun için çocuklarınızı her 6 ayda bir düzenli olarak diş hekimine getiriniz. 


Çamlıca Hospitadent

Başhekim Dt. Tarcan TOPÇUOĞLU

THE STEVIE
AWARDS
2018

YILIN EN YENİLİKÇİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÖDÜLÜ

SAĞLIK
TURİZMİ BİRİNCİSİ

DİŞ TEDAVİ HİZMETLERİNDE1., TÜM SAĞLIK KURULUŞLARI ARASINDA 15.

TÜRKİYE'NİN
EN ÇOK ÇALIŞANI
OLAN LİDER DİŞ SAĞLIĞI
GRUBU

EN KISA SÜREDE

SİZİ ARAYALIM

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim

EN KISA SÜREDE

SİZİ ARAYALIM