Dental Group Hospitadent’ten Bir İlk: Dental Spa ile Diş Tedavisi

Toplum olarak ağız ve diş sağlığımıza yeterince önem göstermediğimizden ve çoğunlukla da dişlerimizi ihmal ettiğimizden diş hekimi kontrollerimizi 6 ayda yaptırmak yerine, ağrı eşiğine dayanamayacak hale gelinceye kadar bekleyip sonrasında diş hekiminin yolunu tutuyoruz. 

Bir de diş hekimi fobisi olanlar var ki onlar için diş hekimine gitmek her zaman bir kabus. Yapılan araştırmalar toplumun %21’inin diş hekimi fobisi olduğunu gösteriyor. Diş hekiminden korkan hastalara yönelik genel anestezi, sedasyon gibi yöntemler sunuluyor olsa da gelişen teknolojiyle birlikte yeni alternatifler de ortaya çıkıyor. 

İşte Dental Spa da bunlardan biri. Dental Spa’yı oluştururken öncelikle diş hekimi fobisi olan hastaların beklentilerini göz önüne aldıklarını belirten Dental Group Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, “Araştırmalarımız ve gözlemlerimiz sonucunda diş hekimi fobisi yaşayan kişilerin yadsınamayacak kadar çok olduğunu gördük. Geçmişte diş hekimiyle yaşanan olumsuz tecrübeler, çevreden aktarılan kötü deneyimler kişinin diş hekimi korkusu yaşamasına sebep oluyor. Diş hekimi korkusu olan bireylerde güven duyduğu bir hekim, doğru iletişim kurduğu sağlık ekibi ve hijyen esastır. Bunların yanında hastanın kaygılarının azalmasında çevresel faktörlerin de bir o kadar önemli olduğu biliyoruz. Geçmişte yaşadığı olumsuz tecrübeler nedeniyle diş hekimi koltuğundan bile tedirgin olan, alet seslerinden rahatsızlık duyan hastaları tespit ettik. İşte bu noktada, hastalarımızın diş tedavilerini, alışılmışın çok dışında, hoş bir deneyime nasıl dönüştürebileceğimiz üzerine düşündük ve dünyada da örneklerine rastladığımız Dental Spa fikrini Türkiye’de hayata geçirdik.” diye konuştu.   

Su, Yeşillik, Müzik ve Yepyeni Dişler...   Dental Spa’da hastanın daha önce hiç deneyimlemediği, alışılmış diş kliniği konseptinin dışında, ağız ve diş tedavilerinin rahat, huzurlu ve konforlu bir ortamda, kişiye özel şekilde yapıldığını belirten Eşkar sözlerine şöyle devam etti: ”Hastamızı yeşillikler içinde, su seslerinin olduğu dinlendirici bir müziğin olduğu Dental Spa bölümümüze alıyoruz. Tedavi öncesi masaj ve meyve aromalı oksijen suları ile rahatlatmasını sağladıktan sonra, üç boyutlu ağız içi kamerası ile hastamızın konforunu bozmadan ölçü alımını sağlıyoruz. Ölçüsü alınan hastamızı tekrar Dental Spa bölümümüzde misafir ediyor ve bu bekleme süresini rahat ve konforlu bir şekilde geçirmesini sağlıyoruz.’’   

Özellikle diş hekimi fobisi olanlar için geliştirilen Dental Spa, sadece korkanlar için değil diş tedavilerinde konfor arayanlar için de vazgeçilmez bir seçenek olarak yoğun ilgiyle karşılanmış. Geleceğin tedavi standartlarını belirleyen Dental Spa konseptini önümüzdeki yıllarda çok daha fazla duyacağız gibi görünüyor. 

Haber 7


PAYLAŞ:

THE STEVIE
AWARDS
2018

YILIN EN YENİLİKÇİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÖDÜLÜ

SAĞLIK
TURİZMİ BİRİNCİSİ

DİŞ TEDAVİ HİZMETLERİNDE 1., TÜM SAĞLIK KURULUŞLARI ARASINDA 15.

TÜRKİYE'NİN
EN ÇOK ÇALIŞANI
OLAN LİDER DİŞ SAĞLIĞI
GRUBU

EN KISA SÜREDE

SİZİ ARAYALIM

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim