Dişlerinin görünümünden memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilen Lumineers Kaplama yöntemi; iğne kullanılmadan ve diş yüzeyinden hiç aşındırma yapmadan, dişlerin ön yüzeylerine uygulanan ultra ince restorasyon çeşididir. Hospitadent uzman hekimleri tarafından diş estetiğine önem veren hastalara uygulanan Lumineers Kaplama ile hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Lumineers uygulaması ile renksiz ve hacimsiz dişler estetik bir görünüm kazanarak kişilerin kendilerine güveni tazelenebilmektedir.

Lumineers Kaplama Nedir?

Lumineers, ilk olarak Amerika Birleşik Devlerinde uygulanan bir tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Lumineers markası tarafından geliştirilen ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu yöntem sayesinde hızlı ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Dünyadaki dental teknolojik gelişmeleri takip ederek tedavilerinde uygulayan Hospitadent, Lumineers Kaplama yöntemiyle hastalarının estetik bir görünüme kavuşmalarını sağlamaktadır.

Lumineers Kaplama Dişlere Zarar Verir mi?

Lumineers Kaplama için uygulanan malzeme kaliteli ve ultra ince porselen malzemedir. Dişlerde aşındırma ya da farklı bir inceltme işlemi yapılmadığı için doğal dişlerin yapısında bir deformasyon oluşmaz. Beyaz ve düzgün bir diş yapısı elde etmek isteyen kişiler Lumineers Kaplama sonrasında estetik bir gülüşe kavuşmanın memnuniyetini yaşarlar.

Lumineers Kimlere Uygulanabilir?

Diş estetiğinden hoşnut olmayan herkes Lumineers Kaplama yaptırabilir. Yaş ya da cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın herkese uygulanabilen bir kaplama yöntemidir. Diş renginden memnun olmayan ya da diş boylarının yetersiz olduğunu düşünen kişiler Lumineers uygulaması için Dental Group Hospitadent şubelerine başvurabilmektedirler. Diş kırıkları varlığında ya da diş aralıklarının fazla olduğu durumlarda da Lumineers Kaplama tercih edilebilir.

Lumineers Kaplama Dayanıklı mıdır?

İnce porselenden elde edilen Lumineers kaplamalar uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Tamamıyla özel yapıştırıcı malzemeler ile diş yüzeyine entegre edilen porselen Lumineers kaplamalar doğal dişleriniz ile bütünlük oluşturarak dayanıklılık elde edebilmektedir. Ancak doğal dişlerinize zarar verebilecek her türlü işlem ya da zararlı davranış şekli Lumineers kaplamalara zarar verebilir. Fındık kırmaya çalışma gibi dişlere zarar verebilecek her türlü davranış şeklinden uzak kalındığı sürece Lumineers kaplamalar kullanılmaya devam edilebilir.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Diş yapınız Lumineers Kaplama için uygun dizilimde ise dişlerinizde kesinlikle hiçbir aşındırma işlemi uygulanmaz. Ancak dişlerinizde kaplamaya engel olabilecek çarpıklık söz konusu ise bir miktar aşındırma işlemi söz konusu olabilmektedir. Ağrısız ve iğne kullanılmadan uygulanan bu yöntem yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Hastanın uzman hekim ile gerçekleştirdiği ilk seansta dişlerinin ölçüsü alınır. Lumineers kaplamaların hazırlanması için ölçüler Amerika’ya gönderilir. Yaklaşık 20 gün içerisinde hasta ile irtibata geçilir. Lumineers kaplamaların dişlere yapıştırılma işlemi gerçekleştirilir.

Restorasyonlar İstenirse Çıkarılabilir mi?

Dental Group Hospitadent şubelerinde ya da farklı merkezlerde Lumineers Kaplama yaptırmış olan kişiler diledikleri zaman bu restorasyonların çıkarılabilmesini isteyebilir. Kaplama çıkarma işlemi, kesinlikle ağrıya ya da acıya neden olmamaktadır. Kaplamaların çıkarılması sonrasında doğal dişler eskisi gibi kullanılmaya devam edilebilir veya hastaların tercihine ya da ihtiyacına göre farklı bir uygulama gerçekleştirilebilir. Lumineers Kaplama çıkarma işlemi kısa sürelidir.

Lumineers Kaplama ile Estetik Gülüş Tasarımı Mümkün

Estetik gülüş tasarımı elde etmek isteyen kişiler, tüm Dental Group Hospitadent şubelerine Lumineers Kaplama tedavi için başvurabilir. İleri teknolojiye sahip cihaz ve malzemelerin tercih edildiği Dental Group Hospitadent şubelerinde tamamıyla hijyenik ve kişiye özel ve uygun malzemeler kullanılmaktadır. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tedavi süresi boyunca hastaların ihtiyaç duyduğu tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Tedavi süreci hasta ile işbirliği yapılarak sağlıklı şekilde tamamlanmaktadır. Hastalarının memnuniyeti, Dental Group Hospitadent ve bağlı şubelerinde görev yapan tüm personelin başlıca önceliğidir.
ÜCRETSİZ

SORU SORUN!

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim