Diş tabakasının içerisinde hasar görmüş olan dokuların temizlenmesi ve yeniden doldurulması işlemine kanal tedavisi denmektedir. Dişin kök kanallarındaki canlı doku iltihaplanmış ya da canlılığını sürdüremeyecek durumda ise kanal tedavisi ile diş kurtarılabilir. İyi yapılmış bir kanal tedavisi hastaların ağrı ve hassasiyet şikâyetlerini sonlandırabilmektedir. Ancak zaman zaman kanal tedavileri sonrasında hastaların şikâyetleri devam edebilmektedir. Bu durum iyi temizlenmemiş kanalların varlığını göstermektedir ki Mikroendodonti yöntemi karşılaşılabilecek bu tür olumsuzlukların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Diş tedavi yöntemlerinden biri olan Endodonti işleminin mikroskop kullanılarak yapılması, son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yerini almayı başarmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diş tedavi yöntemleri de gelişmektedir. Mikroendodonti de, kanal tedavisinin mikroskop altında gerçekleştirilebilmesine izin veren yeni bir metot olarak öne çıkmaktadır.

Mikroendodonti Nedir?

Mikroendodonti, mikroskop altında gerçekleştirilen endodonti tedavisine tıp dilinde verilen isimdir. Dental mikroskop kullanılarak gerçekleştirilen kanal tedavisi (endodonti) sırasında diş, olduğundan 25 kat daha fazla büyütülerek hassas bir şekilde uygulama yapabilme imkânı elde edilebilmektedir. Kanal tedavisi olarak bilinen Endodonti işleminin dental mikroskop kullanılarak uygulanması nedeniyle adını iki kelimenin birleşiminden alan Mikroendodonti, geleneksel tedavi yöntemlerinden çok daha verimli ve sağlıklı sonuçlar elde edilebilmesini sağlamaktadır.

Mikroendodonti Yönteminde Başarı Oranı Nedir?

Mikroendodonti tedavi yönteminde, mikroskop kullanılmadan gerçekleştirilen kanal tedavisi yöntemine göre daha fazla başarı oranı elde edilebilmektedir. Başarı oranın oldukça yüksek olduğu Mikroendodonti tedavisi ile daha hızlı ve kalıcı çözümler sunulabilmektedir. Diş hekimi ve hasta açısından standart uygulamalara göre daha konforlu ve güvenli olan bu yöntem sayesinde daha sağlıklı ve uzun süre kullanılabilecek dolgulara sahip olunabilir. Dental mikroskop, dişteki karmaşık kanallar ve sinir sisteminin daha ayrıntılı şekilde görülmesini sağlayacak şekilde dişi aydınlattığı ve büyüterek görebilme olanağı tanıdığı için diş hekiminin daha spesifik tedavi uygulaması yapmasına izin verir.

Hangi Durumlarda Mikroendodonti Gerekir?

Diş içerisindeki canlı doku, damar ve sinir ağıyla çene kemiğine, üzerindeki sert dokularda bulunan ufak kanalcıklar sayesinde ise diş etine ve hatta ağız içerisine açılan bir kanal sistemidir. Bu yüzden bu sistemde meydana gelmiş olan enfeksiyonun tedavisinin de çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Dişte meydana gelebilecek bir enfeksiyonun tüm vücut sağlığını ilgilendirdiği bugün tıp bilim dünyasında herkes tarafından kabul edilmektedir. İnce ve zayıf kanalların mikroskop altında büyütülerek daha hassas bir şekilde tedavi edilmesine imkân tanıyan Mikroendodonti yöntemi ile hem hasta hem de diş hekimi konforlu ve güvenli bir tedavi süreci geçirebilmektedir. Kesinlikle herhangi bir ağrıya neden olmayan bu teknolojik yöntem sayesinde hem tedavi süreci hem de tedavi sonrasındaki süreç sağlıklı şekilde yürütülebilmektedir.

Dental Group Hospitadent Şubelerinde Mikroendodonti Tedavisi

Hastalarına konforlu ve kalıcı çözümler sunmaya odaklanmış olan Dental Group Hospitadent, ileri teknolojiye sahip cihazlar ve malzemeler kullanarak, alanında uzman hekimleri ile hastalarına en uygun tedavi yöntemini uygulamaktadır. Dental Group Hospitadent şubelerine Mikroendodonti tedavisi için başvuran ya da muayene sonucunda kendisine bu tedavi yönteminin uygulanması uygun görülen hastalar, tedavi sonucunda geleneksel yöntemlere oranla başarı oranı daha yüksek sonuçlar elde edildiğini bizzat tecrübe etmektedirler. Dental Group Hospitadent hekimleri tarafından titizlikle gerçekleştirilen kanal temizliğinin ardından dişin doldurulması ile hastalar eski sağlıklı günlerine kavuşabilmektedirler. Son yıllarda oldukça fazla uygulanan bu yöntem, dünyanın gelişmiş ülkelerinde giderek yaygınlaşmaktadır. Tedavi yöntemleri konusunda dünyadaki yeni gelişmeleri takip ederek bu yeni teknolojileri tüm şubelerine taşıyan Dental Group Hospitadent, hastalarının sağlığını ve her şeyden önemlisi memnuniyetini ön planda tutmaya devam etmektedir.
ÜCRETSİZ

SORU SORUN!

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim