Snap On Smile veya Türkçe ismiyle "tak ve gülümse" olarak bilinen misafirlik diş, ağrısız şekilde estetik görünüme sahip olmayı sağlıyor. Geçici ve kalıcı olarak gerçekleştirilebilen bu ürünün, 8 yıllık bir ARGE çalışması sonucunda ortaya atıldığı bilinmekte. ABD'de yaklaşık 8 yıldan beri yapılan misafirlik diş, son yıllarda Türkiye'de de aktif olarak uygulanıyor. Misafirlik diş fiyatları ise hastanın ağız yapısına ve kullanılan protezin kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Diş sağlığı alanında Türkiye'de ve Avrupa'da lider konuma yükselmeyi başaran Dental Group Hospitadent Hastaneleri, tak ve gülümse tekniğinde son teknolojili teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanarak kolayca gerçek diş görünümüne kavuşmanızı mümkün kılıyor. 

Misafirlik Diş Nedir?

Snap On Smile, hastaların ağrı ve sızı hissi yaşamadan kolayca güzel bir gülüşe sahip olmalarını mümkün kılan patentli bir ürün. Bakımı son derece basit olan bu misafirlik dişler, ayrı ayrı uygulanabileceği gibi üst ve alt çenelere birlikte de takılabiliyor. Yani burada önemli olan husus hastanın diş durumu ve tercihi. 

Diş Ürününün Kullanımı Nasıldır?

Misafirlik dişin genellikle lens mantığıyla kullanılması gerekiyor. Çünkü bu sayede hem ağız hijyeni bozulmamış oluyor hem de diş ürününün kullanım ömrü uzuyor. Sabahları takıp akşamları yatmadan önce çıkartarak bakımını yapabilirsiniz.  

Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Diş tedavisinden ve diş hekiminden korkanlar başta olmak üzere iğne ve anestezi korkusu olanlar, kapsamlı ve uzun vadeli tedaviler için vakti bulunmayanlar, kalp, tansiyon ve diyabet gibi sağlık problemleri nedeniyle diş tedavi yaptıramayanlar kolaylıkla misafirlik diş tekniği yaptırabiliyor. 

Kullanım Alanları Nelerdir?

Tak ve gülümse tekniğinin genellikle 4 ayrı kullanım alanı bulunuyor; dikey boyut yükseltilmesi, estetik gülümseme yaratmak, geleneksel parsiyel protezler yerine takma ve implant tekniğinde geçici restorasyon oluşturma. Ayrıca bu bu teknik diş sıkma ve diş gıcırdatmalarında, yakın zamanda olacak bir düğün, nişan ve mezuniyet günlerinde, kozmetik düşüncesiyle ve sallanan dişleri splintleme amacıyla da uygulanabiliyor. 

Snap On Smile Avantajları Nelerdir?

Estetik gülüş sunmak için yapılan misafirlik diş, birçok yönden avantajı sağlıyor. Öncelikle ağız içindeki gerçek dişlere ve diş etlerine hiçbir zararı bulunmuyor. Üstelik ürünü kullanabilmek için dişlerinize çekme, aşındırma, oyulma, kesme ve iğne yapma gibi herhangi bir işlem de uygulanmıyor. Oyuk, çekilmiş veya kırık dişler, tamamıyla kapanarak hoş ve muntazam bir görüntü ortaya çıkıyor.

Yapılması için tüm dişlerin var olması da şart değil. Alt veya üst çenede, birer adet azı ve köpek dişleriyle toplamda 4 adet diş olması yeterli görülüyor. Çiğneme sırasında oluşan sıkışma baskılarına karşı oldukça direnç gösteriyor. Ayrıca protezin kırılma ve çatlama ihtimali de oldukça düşük. 

Misafirlik diş uygulaması için öncelikle diş hekiminizin diş ölçülerinizi alması gerekiyor. Protez ilk kez dişlere takıldıktan sonra uzun olan ve diş etine baskı yapan yerler kısaltılarak tam uyum sağlanıyor. 2 diş randevusunun ardından kolayca estetik dişlerinizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 

Renk Seçimi Yapmak Mümkün müdür?

Evet. Snap On Smile tekniğinde beyazlatma renkleri de dahil olmak üzere 19 ayrı renk alternatifi bulunuyor. Tek renkli olan madde, kişinin kendi dişlerinden daha açık renk tonlarında yapılabiliyor. 

Ağız İçinde Herhangi Bir Kokuya Neden Olur mu?

Snap On Smile tekniğinde kullanılan protezler, genellikle leke tutmayan, parlayan ve temizlenebilmesi kolay yapıda tasarlanıyor. Böylelikle diş protezinin ağız içinde kötü koku oluşturması da engelleniyor. Ayrıca koku oluşumunu önlemek için protez bakımı da oldukça önemli. Her gün gece bakım yapılması ve kullanılmadığı zamanlarda fırçalanıp kaldırılması gerekiyor.

Diş Üzerinde Herhangi Bir Kabalığa Neden Olur mu?

Misafirlik dişlerin kalınlığı genellikle yarım mm civarında. Dolayısıyla ana dişlerin üzerine protez geçirildiğinde yarım mm kalınlık oluşturacağı için hastada hafif bir çıkıntı hissi yaratabiliyor. Ancak bu durum daha çok proteze ilk alışma dönemi için geçerli. Ağzınız diş protezine alıştıktan sonra bu kabalık hissini unutabilecek ve protezinizi daha rahat kullanabileceksiniz. 

Ne Kadar Sürede Yapılır?

Hastaların ilk kliğine geldiklerinde ağız muayenesi yapıldıktan sonra diş ölçüleri alınıyor. Ardından alınan ölçüler ABD'ye gönderilerek ölçülere uygun protezin gelmesi bekleniyor. Yaklaşık 2 hafta sonra diş protezi hastaya takılıyor ve uygun ayarlamaları yapılarak protez işlemine son veriliyor. 

İmplantlı Dişler Üzerinde Kullanılabilir mi?

Misafirlik dişlerinin yerleşik implantlar üzerine kullanılmasında hiçbir sakınca yok. Bunun dışında üst çeneye eklenen implantlarda bekleme süresi uzun olduğu için geçici implant restorasyonu olarak da tercih edilebiliyor.

Hiçbir ağrı ve acı hissi duymadan estetik dişlere kavuşmak istiyorsanız, siz de alanında uzman profesyonel diş uzmanlarıyla çalışma gösteren Dental Group Hospitadent'in tüm şubelerinden "Snap On Smile" tekniğini yaptırabilirsiniz. 

ÜCRETSİZ

SORU SORUN!

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim