SÜPER HOSPİ MİKROPLARA KARŞI- HOSPİTADENT ÇOCUK TİYATROSU

Ülkemizde bir kişiye yılda bir tane bile diş fırçası düşmüyor. Yapılan araştırmalarda, her iki evden birine hiç diş fırçası girmediğini ve her üç kişiden birinin dişlerini günde bir kez bile fırçalamadığını görüyoruz.

Bunun en büyük nedeni, çocukluk çağında ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçli bir şekilde yönlendirilmememiz. Bu da ileri yaşlarda maddi ve manevi zarar olarak karşımıza çıkıyor.Hem bu zararların önüne geçmek hem de sağlıklı bir nesle katkıda bulunmak için ağız ve diş sağlığı alışkanlıklarının küçük yaşta aşılanması hayati önem arz ediyor.

Hospitadent Çocuk Tiyatrosu işte bu amaçla hayata geçirilmiş başarılı bir proje.Türkiye ve Avrupa’nın lider diş sağlığı grubu Hospitadent tarafından başlatılan projede, çocuklar ücretsiz tiyatro gösterimiyle ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendiriliyor.

Projenin en büyük artısı; Ağız ve diş sağlığının öneminin farkındalığında olan ülkelerde diş hekimine 6 ayda bir gitme zorunluluğu varken ülkemizde böyle bir zorunluluk olmamakla birlikte 2 yılda bir diş hekimine gidilmektedir. İleride oluşabilecek sistematik rahatsızlıkların önüne geçebilmek için küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek koruyucu ve önleyici tedaviler hakkında aileleri bilinçlendirmek temel teşkil etmektedir.

Yıllara dayanan bilgi ve birikimin eğlenceli bir projeye aktarılması, çocukların ağız ve diş sağlığı konusunda doğru alışkanlıklar kazanmalarını sağlıyor.

Hospitadent Çocuk Tiyatrosu’nun var oluş nedeni, çocuklara ağız ve diş sağlığı konusunda en doğru bilgiyi onlarda kalıcı izler bırakacak şekilde aktarmaktır.Gözlemlerimiz ve ebeveyn yorumları, tiyatroyu bir kere izleyen çocukların, oyundan aldıkları bilinçle dişlerini fırçalamayı bir gün bile aksatmadıkları yönünde.Kısacası Hospitadent Çocuk Tiyatrosu’nun öncelikli amacı çocukları gülümsetmek.Ama sadece tiyatro izlerken değil, bir ömür boyu sağlıklı bir şekilde gülümsetmek.

Ağız ve diş sağlığı konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesini, bilinçli içeriğe aktaran Hospitadent, bu özel proje için tiyatro kısmında da alanında önemli isimlerle çalışmayı seçti.Her aşaması diş hekimlerinin kontrolünde ve onların yönlendirilmeleriyle hazırlanan senaryo Yalvaç Ural tarafından yazıldı.Kerem Alışık süpervizörlüğünde sahneye aktarılan oyun Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları tarafından hayata geçirildi.

Kurulduğu günden bu yana sürekli büyüyen ve sadece yurt içinde değil yurt dışında da alanında standartları belirleyen Hospitadent, süreklilik üzerine inşa ettiği kurumsal kültürünü hayata geçirdiği her projeye yansıtıyor.

Gösterim Sayısı: 20

Gösterim Yerleri: Taksim, Şişli, Bahçelievler, Fatih, Bağcılar, Pendik, Kadıköy, Ataşehir, Caddebostan, Esenyurt, Güngören, Kayseri

İzleyici Sayısı: 10000

Beklentilerin çok ötesinde olumlu geri dönüşler alan Hospitadent Çocuk Tiyatrosu da süreklilik arz ettikçe değeri geometrik artan bir özellik taşıyor.

Etkilediği kitleler, dokunduğu minik hayatlarla Hospitadent Çocuk Tiyatrosu, ülkenin geleceğine en sağlıklı yatırım olarak seçtiği bu yolda paydaşlarıyla birlikte güçlenerek yürümeye devam edecektir.

- 13 Nisan 2019 Cumartesi CEVAHİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ 13:00

- 14 Nisan 2019 Pazar ATAŞEHİR MUSTAFA SAFFET KÜLTÜR MERKEZİ 12:30

- 20 Nisan 2019 Cumartesi KADIKÖY HALİS KURTÇA KÜLTÜR MERKEZİ 15:00

THE STEVIE
AWARDS
2018

YILIN EN YENİLİKÇİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÖDÜLÜ

SAĞLIK
TURİZMİ BİRİNCİSİ

DİŞ TEDAVİ HİZMETLERİNDE 1., TÜM SAĞLIK KURULUŞLARI ARASINDA 15.

TÜRKİYE'NİN
EN ÇOK ÇALIŞANI
OLAN LİDER DİŞ SAĞLIĞI
GRUBU

EN KISA SÜREDE

SİZİ ARAYALIM

×MENÜ Anasayfa Kurumsal Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Kampanyalar Makaleler İletişim